Polityczny Blog Satyryczny

Polska i Świat, opinie, komentarze, satyra

Nasza prawda, czyli jaka???

W „Historii filozofii po góralsku” ks. Józef Tischner pisał, że są trzy prawdy: Świento prawda, tys prawda i gówno prawda. Nasza prawda jest ekstraktem tego co najlepsze z każdej z nich. Ale przede wszystkim jest to prawda nasza i przez nas objawiona. Jeśli komuś z nią nie po drodze, trudno, jego sprawa.

Naszą prawdę głosimy przede wszystkim dla siebie oraz dla tych, którzy gotowi są ją pojąć i z niej czerpać. A tym, złożonym intelektualną niemocą rozróżniania z jaką właściwie prawdą mają w swym życiu do czynienia możemy jedynie współczuć. Zatem jeśli czujesz się naszą prawdą urażony, obrażony, zniesmaczony, to albo nie potrafisz dostrzec prawdy w Prawdzie albo po prostu tak miało być.

foto: zasoby własne

Zatem drogi czytelniku, jeśli już pochyliłeś się nad zamieszczonymi tu tekstami, podejdź do tej naszej prawdy z właściwym dystansem i przez pryzmat własnej prawdy oceń z jakich proporcji tych góralskich prawd jest ona złożona. Lecz pamiętaj, że często za gówno prawdą czai się głęboko ukryta święta prawda, trzeba tylko przez to całe gówno przebrnąć.

Tys prawda!

red. naczelny Jan Nowak


Nasz zespół

Photo by Benjamin Child on Unsplash

Nasz zespół dopiero się formuje. Póki co jest jak bezkształtna masa, nieuformowana i płynna. Jeśli czujesz, że Twoja prawda mogłaby być Naszą wspólną prawdą napisz do nas.